niedziela, 5 czerwca 2016

DIPTYQUE

Dzięki LogicalHarmony nieoczekiwanie dowiedziałam się, że jedna z moich ulubionych marek perfum jest cruelty-free. Bardzo się z tego cieszę, nie ukrywam, ponieważ w popularnych perfumeriach zapachów jakie proponuje DIPTYQUE nie znajdziecie. Są unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Przyznaję, że perfumy to jedyna działka, gdzie czasem wyłamię się od zasady stosowania cruelty-free zakupów w życiu codziennym - kupiłam niedawno czarny Poison Diora, ale to dlatego, że kolekcjonuję dziwaczne zapachy, a tu była palona śliwka i nieco trupi odorek. Śliczne, słodkie i rozkoszne perfumki od Britney mnie nie interesują.

Marka Diptyque jest Wam na pewno znana z sieci - świece przeważnie zdobią półki modnych faszonistek i minimalistek, ponieważ bardzo ładnie prezentują się na tle białych, pustych pomieszczeń. Jest to ekskluzywny dodatek i nie ukrywam, że świetny prezent. Ze świeczek nie jestem jednak aż tak zadowolona jak z perfum. Ale o tym może kiedy indziej.TAM DAO mam od dawna, nie pamiętam gdzie kupiłam ... Jest to lekko drzewny zapach zawierający nuty trawy. Bardzo bezpieczny - jakbyśmy gałązkę bazi przynieśli ze spaceru i wstawili do szklanki z kranówką, żeby przez chwilę cieszyła oko.
Świetne do mieszania z innymi zapachami - nieagresywne Tam Dao na nadgarstek, a kwietne, pyszne, mocne perfumy na szyję. Ten pomysł zapodała na swoim kanale Pozzzziomka i jest to coś co mnie absolutnie fascynuje, do takiego eksperymentowania przydałyby mi się jednak wszystkie moje flakony, tymczasem połowa kolekcji jest w Rzeszowie. No i trzeba się choć trochę na zapachach znać i nie połączyć przysłowiowego kwiatka z kożuchem, bo będziemy pachnieć jak Sephora albo Debenhams.

Po co to robić? Po co mieszać perfumy, skoro jeden flakon jest tak bogaty i zlewamy się nim czasem od stóp do głów? Bo za jednym zakrętem pachnącym bzem może się niespodziewanie znajdować następny za którym znajdziemy dziki ogród różany.

Niestety nie grzeszą trwałością. Jest to ich największa wada.

------------------------
agnes obel riverside

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...