niedziela, 1 listopada 2015

Rzecz o paście do zębów dla zielonych

Kilka dni temu w gabinecie stomatologicznym zobaczyłam horror z innej epoki - 21-letnią dziewczynę prawie bez zębów, ostało się jej kilka w środku, na dole żuchwy. Powtarzam - młoda dziewczyna ma sztuczną szczękę. Jeśli nie straciła ich w wyniku urazu to musiała na taki stan baaardzo długo pracować - od maleńkości na pewno (ukłon dla rodziców). Myślałam, że takich osób, w dobie reklam dentystów polecających w tv jakąś tam pastę, już nie ma. Zęby dwa razy dziennie, po posiłku należy szczotkować pastą. Ona przyszła na zrobienie plomby. Bożesztymój ... i oczekuje drugiego dziecka. Cóż - pewnie żyje pełnią życia.


No to pasta do zębów od Green People, z koprem włoskim (fennel) oraz propolisem (kit pszczeli). Jak pragnę zdrowia - pierwszy raz te składniki w pastach widzę. Zapachem przypomina mi faktycznie jakiś kit do uszczelniania łazienki. Pasta jest niewielkich rozmiarów, plastikowa tubeczka zawiera 50 ml, pakowane w kartonik - nie wiem po co. Zapewne jest to dodatkowa ochrona podczas transportu.
100% naturalna - wszystkie składniki pochądzą z natury, nie zawiera fluoru oraz SLS, jest ECO CERT.

Co z tym fluorem - używać czy nie? Większość past jakie przez ostatnie 1,5-2 lata kupowałam nie zawierały fluoru. Nie mam nowych ubytków. Raz mi stara plomba się ukruszyła, więc zastąpiłam ją białym kompozytem, wcześniej miałam małe dziurki między zębami więc zaczęłam używać nici dentystycznej. Nie pijam mleka, nie jem jogurtów. Pracuję w gabinecie, więc raz na pół roku proszę któregoś z dentystów o przegląd. Mam bardzo dużo plomb - prawie wszystkie z dzieciństwa lub okresu licealnego, kiedy to chodziłam do stomatologa, gdy mnie ząb bolał.

Dla wegetarian - propolis to składnik używany przez pszczoły do uszczelniania ula. Stanowi naturalną barierę przed drobnoustrojami. Podobne działanie ma goździk, więc zamiast tej pasty kupcie sobie Dabur.

Zdradzę Wam ciekawostkę - jeśli chcecie wybielić zęby to odstawcie kawę, herbatę i ...zacznijcie biegać :) W zębach też są naczynia krwionośne, które lepiej dotlenione wzmocnią również szkliwo. To brzmi być może dziwnie, ale zwróćcie uwagę na osoby, które uprawiają sport i na te, które jarają się kawą na śniadanie i wolny czas spędzają przed kompem.


---------------------------------------
naughty boy - runnin' (lose it all)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...