sobota, 21 marca 2015

Co zrobić ze starych jeansów?

Jeans. Nie jestem fanką tego materiału. Powiem więcej - nienawidzę go! Wg mnie zabija oryginalność i kreatywizm - jak nie wiesz w co się ubrać to załóż jeansy i jakąś szaro-burą bluze i możesz iść na parapetówkę.Jest to najbardziej niewygodny materiał jaki nosiłam na dupsku! Solennie obiecuję, że już takich spodni nie kupię. Ten rok będzie pełen sukienek! Będę pokazywac nogi w miniówach i rozciągliwych leginasach, ale nie w tym koszmarnym materiale.Jeśli chciałabym się wtopić w tłum jeszcze kiedyś - kupię i założę dżinsowe spodnie i biały podkoszulek.Moje egzemplarze zawsze przecierały się po wewnętrznej stronie ud i zawsze szkoda mi było wszystko wyrzucać... Ale szycia i te paseczki co trzymają pas to fajne są więc czemu mamy je wywalać?


Ponieważ jest to gruby materiał i posiada świetne tylne kieszenie warto je upcycle i zrobić du it jorself ^^Od razu napiszę Wam, że jeśli nie macie wyjątkowego talentu do szycia to nie bierzcie się za robienie torebki z jeansów - nie wychodzi tak fajnie jak na zdjęciach pinterestu:


Co jeszcze?
Zrób ze starych gaci podstawki pod gorące garnki. Jeśli nie masz maszyny do szycia zorientuj się czy koleżanka z pracy nie śmiga na takowej, a na pewno w okolicach swojego domu znajdziesz krawcową, która się tego podejmie - dofinansujesz małe przedsiębiorstwo, które ledwo wiąże koniec z końcem.Zrób sobie fartuszek do kuchni oczywiście z kieszonkami na przedzie wykrojonymi ze starych spodni. Rany jak ja uwielbiam robić coś z czegoś :3Z nogawek spodni wytnij paski długie jak Twoje nogi i obszyj nimi aluminiowe wieszaki (to te cieniutkie, tanie, które pralnie rozdają) - ciuchy nie będą się z nich zsuwać. Te wieszaki lubią brudzić ubrania - zauważysz to na delikatnych bluzkach, które wisiały w szafie przez zimę.

google - no jakie inne źródło może być?


Nogawkę spodni można odciąć na odpowiednią długość, zajebiście obszyć i zapakować w nią szampana lub wino. Do przewiązanej kokardy dołącz otwieracz. Jeśli znasz się na farbowaniu materiałów może zrób na nogawce ombre zanurzając materiał  w wybielaczu?

Wytnij sporo pasków i zrób denimowy pompon lub denim smartphone case!


Jeśli zimą często kupujesz kawę z automatu i plastikowy kubek jest gorący i Cię parzy - uszyj sobie pasujący na kubek ochraniacz, coś jakby kapturek


Dziękuju za uwagę i jak zwykle kończę muzycznie:

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...