środa, 25 kwietnia 2012

Lakieroteka

Edycja 29 lipca 2017 Kobo testuje, należy do tej samej firmy co Sensique, Hean, MOIA, Moov, Mystic Warsaw :(
-------------


Kobo jest jedną z firm, które nie testują na zwierzętach. Dla mnie bomba - jest w czym wybierać. 
Zakaz testowania gotowych produktów w Europie wszedł w życie 11 września 2004 roku. 
Zakaz testowania składników i ich kombinacji - 11 marca 2009.
Komisja Europejska chce wprowadzić zakaz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach na terenie Unii Europejskiej w 2013. 

Zdajecie sobie sprawę, że dane z 2004 roku mówią o tym, że rocznie w 15 krajach UE do testów używano 10 milionów zwierząt? Najwięcej takich testów wykonuje dziedzina medycyny. Ciekawe czy przyszli lekarze muszą przejść na studiach jakieś zajęcia w laboratorium, gdzie uczą się jak przeprowadzać testy na żywym organizmie? Coś na kształt krojenia żaby w amerykańskim liceum (w filmie "Foxfire" Angelina Jolie sprzeciwiła się nauczycielowi i uwolniła żabę przed śmiercią. Fajne, grunge'owe kino, które obejrzycie TU - Angelina wchodzi w 4 min 50 sek filmu :) ).


Efektem buszowania po pinspire.pl jest malowanie lakierami po przedmiotach użytku wszelakiego. Niedawno pomalowałam różowym lakierem (odbarwiał skurczybyk moje zaje... paznokcie) puszkę po kukurydzy, w której trzymam długopisy - bardzo designerska. 

Takie duperelki jak spinacze pomalowanie w parkę zakochanych poprawiają mi humor. Są arcyproste w wykonaniu i można sobie zrobić kolekcję pary młodej i setki gości, którzy będą trzymać suszące się majtasy na balkonie. 


7 komentarzy:

 1. Lubię lakiery KOBO, a nawet bardziej za to, że nie testują. Mam nadzieję, że ten przepis to fakt i w do 2013 takie firmy jak L'Oreal się opamiętają lub znikną z półek sklepowych (wiem, że to niewykonalne, ale pomarzyć mogę ;)).

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Kobo szczególnie za to, że nie testują:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam głęboką nadzieję, że przepis o zakazie sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach wejdzie w życie!

  OdpowiedzUsuń
 4. boże Sorbeciku!! Co tam lakier i zakochane spinacze, któż to taki piękny w tle? Pokazałabyś tą pięknisie z przodu <3
  :*
  Emilka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moja 4-letnia kociczka o imieniu Pantera (na cześć metalowego zespołu, który uwielbiam). Pojawiła się już w poście o karmie Acana, znajdziesz w etykiecie animals :)

   Usuń
 5. Zgadzam się z Emilką, pokazać tę piękność! :D Sorbetku, dawno Cię coś nie było, może czas na małego taga? ;) Tak wiem, że nie lubisz mówić o sobie, ale wyjątek zawsze można zrobić... ;) http://nietestowane-na-zwierzetach.blogspot.com/2012/05/w-zyciu-piekne-sa-tylko-chwile-czyli.html#axzz1umClD6xt

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie,przyszli lekarze nie uczą się przeprowadzania testów na zwierzętach,bo zazwyczaj nie jest to ich główny cel dla którego wybierają te studia i nie każdy lekarz zajmuje się tego typu praktyką.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...