wtorek, 12 kwietnia 2011

TucznikOgłaszam, iż w Dzień Czekolady wszelkie tabliczki i batoniki dozwolone!          
 \ ( ^ o ^ )/

Dziś tuczymy się firmami ze zdjęć: Goplana gorzka i Grześki orzechowe.

7 komentarzy:

 1. A czy ta czekolada jest testowana na zwierzętach? ;> Bo np. psy nie mogą jeść czekolad... i to by je zabiło! ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Very funny, Agata :P

  Ale żeby było wszystko jasne to napiszę, że kupując np Lion dofinansujemy koncern Mars, który finansuje laboratorium, gdzie testuje się na zwierzakach i biznes się kręci. Proste. Jeśli chodzi o Goplanę nie ma tego problemu. I nie będzie chyba, że firmę kupi jakiś testujący moloch.

  OdpowiedzUsuń
 3. O! To ja już nie kupie Liona... mimo, że zwierze jest w reklamie.. Tylko skąd wiadomo, kto jest kto w tej sieci? Mogę mieć pewność, że małe polskie firmy jest bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ups - z rozpędu napisałam, że lion należy do marsa (pisownia z małej litery zamierzona). Pardon. Ten baton reprezentuje nestle. A ponieważ przynajmniej jedna osoba wyraża zainteresowanie to napiszę o tym szerzej w kolejnym poście, żeby było bardziej widoczne:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale przecież Goplana należy do największego koncernu - Nestle, który nie jest przyjazny zwierzętom i ma swoje udziały w L'orealu :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Po konsultacji z wizażem (polecam wątek Bezpieczne firmy czyli nie testowane na zwierzętach cz.2, gdzie ukrywam się pod chłodno brzmiącą nazwą Sorbet) okazało się, że Goplana faktycznie należała do nestle, ale w 2004 roku została od giganta wykupiona przez Jutrzenka Holding S.A. - robią także Jeżyki, Wafle Familijne, żelki Akuku i parę innych słodkości :)

  Od razu napiszę, że cała moja wiedza o polskich kosmetykach oparta jest na liście nietestowanych kosmetyków/chemii/słodyczy, którą znajdziecie na wizażu właśnie. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście - mam nieaktualne informacje ;) Więc Goplana wskakuje na moją zieloną listę. Dzięki za sprostowanie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...